Woodpeckersi beogradski Southern-Rock & Blues Band, su nastali u zimu 2006/07. Zvanično krštenje imali su 30.06.2007. kod Joce u „Gavezu“ na Adi Ciganliji, gde su skrenuli pažnju na sebe ne toliko svojom virtuoznošću koliko svojom energijom i iskrenošću! Danas, posle 100 svirki i dalje nesebično prenose publici zabavu, opuštenost i atmosferu živih nastupa legendarnih „South - rock“ bendova iz ’70 - ih !
Koreni „Novobeogradskih Detlića“ sežu u rane osamdesete kada, preko naručenih ploča iz inostranstva, u Blok 45 stižu „Live at Filmore East“ od Allman Brothersa i „One more from the road“ od Lynyrd Skynyrda. Za klince iz kraja, koji su tek počeli da „drndaju“električne gitare, više nije bilo dileme šta svirati ... Probe u lokalnoj mesnoj zajednici i poneki nastup ostaju upamćeni više kao iznenađenje i poklon malobrojnoj publici ...„Hitchhiker’s party band“ su malo-više svirali Allmane a „Car Lazar bluz bend“- Skynyrde!Sve u svemu - efekat je bio isti!
Ovu grupu ludih romantičara čine: Dragan Marjanović Mare – pevač i usna harmonika, Toni Đurić – bubnjar, Vasa Karajanković – bas gitarista, Stefan – solo gitarista, Džoni Simić – solo gitarista i pevač, Bole Holas – solo i slide gitarista
U bendu su još svirali i: Goša Janković – bubnjar, Čile Stanković – gitarista, Žule Trajković – gitarista, Đole Kaćanski – pevač , klavijaturista i još štošta, Boki Konestabo – bubnjar, i Fića Gazdić – klavijaturista.
Treba pomenuti i ostale prijetelje i prijateljice koji su uz ’Peckerse sve ove godine, a to su : Švaba, Draganče, Ševo, Mira, Nuna, Ana, Tijana, Miša, Džonja, Trifke, Djole-Hegel, Goša, Noske, Jeca, Pota-stariji, Pota-mlađi, Uroš-Cunami, Daba, Profa, Blaža, Fiks, Nena, Sova, Ćifla, Blanuša, Boki, Zoki Obradović, Didi, Nidža-Lauda, Maki, Joca, Kec, Sile, Miki, Cican , Jens, Bare, Obrad, Babura ...
PONOVO RADI BLUZ KLUB!!!
BLUZ ZA B U DOMU OMLADINE BEOGRADA
Bluz je jedna od skrivenih tajni ovdašnje muzičke scene. Generacije mnogih poznatih gradskih rok i džez muzičara odrasle su na ovom zvuku, inspirišući se, proučavajući ga, prosviravajući na probama i kući njegove šablone i dodajući ponešto svoje, originalno. Ipak, u Beogradu je uvek mnogo više ljudi volelo da sluša bluz, nego što je bilo zapaženih velikih koncerata.
Zato je važan bio klupski život u kome je naša bluz scena rasla i razvijala se. Jedan od najvažnijih prostora za oblikovanje beogradske bluz scene, bio je godinama Klub Doma omladine Beograda. Tokom osamdesetih, bio je najpouzdanija baza za sve kojima je ova muzika bila dobar razlog da se veče i noć provedu u odabranom društvu.
Vraćajući se sopstvenoj tradiciji u novim vremenima, Dom omladine pokreće novu liniju besplatnih koncerata, ovoga puta uz ušešće naših najpoznatijih izvodjača bluz muzike. Po imenom “Bluz za B”, svakog utorka od 21 u Klubu DOB biće organizovani nastupi pre svega novih, ali i proverenih starih imena domaće scene. Slično već afirmisanom projektu Džez za DŽ, publici nudimo novi format u kome će moći da uživa u bluz muzici na najlepši način.
Bluz klub Doma omladine Beograda otvoren je pre nešto više od četvrt veka, 17. decembra 1987. godine, nastupom u to vreme najpopularnijeg domaćeg blues benda Sirova koža, koji su te večeri promovisali svoje prvo diskografsko izdanje „All Night Long“. Radio je najpre jednom, a potom, zbog velikog interesovanja dva puta nedeljno. Za kratko vreme, Dom omladine je postao glavno mesto okupljanja ljubitelja bluza u Beogradu, što je u leto 1988. godine dovelo i do organizovanja prvog međunarodnog bluz festivala u SFRJ, u organizaciji Doma omladine Beograda.
Bluz klub je radio tri godine, predstavljajući u svom programu sve najbitnije domaće bluz sastave. Posle nekoliko godina pauze, u jesen 1994. godine u Domu omladine je počeo da radi Bluz i džez klub St. James, nastavljajući tradiciju nekadašnjeg džez i bluz kluba DOB. Klub je radio sve do početka NATO bombardovanja, marta 1999. godine, a u njemu su, osim domaćih bluzera, nastupali i brojni istaknuti inostrani izvođači, među kojima i Lari Garner, Ripof Raskoljnikov, Hans Tejsink, pa čak i Bob Geldof.