Beloruski post-pank trio Molchat Doma nastupiće 7. jula u Open Air Corneru Luke Beograd, donoseći domaćoj publici prepoznatljivu kombinaciju mračnog post-panka, synth-popa i new wave zvuka.

Bend, koji čine Egor Škutko, Roman Komogorcev i Pavel Kozlov, osnovan je 2017. godine u Minsku, a danas deluje iz Los Anđelesa. Tokom poslednjih godina izgradio je snažnu međunarodnu reputaciju zahvaljujući uspešnim turnejama širom Evrope, Severne Amerike i Australije, kao i viralnom uspehu pesme „Sudno“, koja je 2020. godine postala globalni fenomen na društvenim mrežama i striming platformama.

Beogradska publika imala je priliku da ih prvi put vidi uživo u februaru 2020. godine u rasprodatom Drugstore-u, a predstojeći koncert predstavlja njihov povratak u Srbiju nakon višegodišnje pauze.

Na repertoaru će se naći pesme sa albuma „Etazhi“ i „Monument“, ali i materijal sa najnovijeg izdanja „Belaya Polosa“ iz 2024. godine. Poznati po spoju hladnih sintisajzerskih linija, atmosferičnih gitara i upečatljivog vokala, Molchat Doma danas važe za jedno od najznačajnijih imena savremene post-pank scene.

Koncert u Beogradu biće prilika da publika uživo doživi bend koji je od underground senzacije prerastao u globalno prepoznatljivo ime alternativne muzike.

foto promo

<<  Jul 2012  >>
 po  ut  sr  če  pe  su  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Putopisi, Intervjui..