MapInovativni eksperimentalni, istraživački, avangardni, lični filmovi i video radovi mladih umetnika, ali i afirmisanih autora biće predstavljeni u dvema takmičarskim selekcijama: Internacionalna selekcija i Regionalna (ex-Yu) selekcija na 16. Festivalu novog filma i videa Alternative Film/Video od 9. do 13. decembra 2009 u Domu kulture Studentski grad.

 

Kao mesto susreta autora, teoretičara, kritičara i publike, Festival želi da zabeleži, teorijski definiše kretanja, ukaže na istinske vrednosti i podstakne nove stvaralačke mogućnosti u oblasti vizuelnih digitalnih medija. Kroz takmičarske programe, autorske selekcije i retrospektive, selekcije produkcijskih centara i festivala, predstavljanje novih inicijativa u regionu, audio-vizuelne performanse, video instalacije, izložbe, razgovore i diskusije na okruglom stolu, Festival pruža uvid u trenutno stanje novog filma i videa u regionu i u svetu. Preko sto filmova biće ove godine prikazano u oba takmičarska programa, od preko četiri stotine koje autori svake godine prijave. Više od tridesetoro autora iz regiona i sveta biće smešteno u Studentskom gradu za vreme Festivala.

ŽIRI


Žiri Festivala u sastavu Dušan Makavejev, Beatrice Kobow, Hrvoje Turković i Jurij Meden odabraće filmove i video radove za


Listu značajnih ostvarenja festivala.

PROJEKCIJE

Eksperimentalni, istraživački, avangardni, lični filmovi i video radovi, retrospektive, autorske selekcije.

OKRUGLI STO

Found footage film

Eksperimentalni film u regionu
IZLOŽBE

BOJANA PETKOVIĆ, Animacije

FILMSKE INSTALACIJE

PARTY

DJ i VJ party uz obilje found footage materijala svake večeri.

NAGRADE

Lista značajnih ostvarenja Festivala. (Mogućnost da autor koristi rezidencijalni program AFC-a za produkciju svog filma ili video rada)


Nagrada studentskog žirija i publike. Memorijalna nagrada Ivan Kaljević.

Selekciona komisija
Danijela Purešević, Greg DeCuir, Zoran Saveski, Miodrag Milošević.



film_scissu_still_02



KOMPLETAN PROGRAM

Sreda 9. 12.

17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_5
HIS WHITE EYES, Wen Wen (Betty) Jiang, Kanada, 40 min.
SCISSU, Tom Bewilogua, Nemačka, 27 min.
ID, Dominik Krawiecki & Blazej Tomaszewski, Francuska, 43 min.

19:00 Galerija
otvaranje izložbe
BOJANA PETKOVIĆ
Animacije

19:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE
MORFEJEV BIOSKOP ZA SAMCA, Dragan Dimčić
FOUND FOOTAGE FILM, podrška Slobodan Mičić i Jelena Bešir

20:00 Velika sala
found footage master
Slobodan Mičić
SAVREMENIK, 1981, 5 min.
DRUGOVI I DRUGARICE, 1985, 7 min.

20:15 Velika sala
koncert
KRIŠKE + Andreja Mirić
Damjan Babić, Milan Bukejlović, Dragan Jovanović, Oliver Svilan
vizuelna podrška Andreja Mirić

21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_1
MOJ PRIJATELJ ČESMA, Zoran Ðudurović, Srbija, 18 min.
NOVEMBAR, Boris Greiner, Hrvatska, 8 min.
BAPTISM, Banger & Feer & Cuskova & Kaevski & Ivanovski, Makedonija, 5 min.
FILMSKI STVARALAC, Marko Gošović, Crna Gora, 4 min.
LAŽNA IMPRESIJA, Katja Petelin, Slovenija, 2 min.
F+M=N, Tomislav Ćavar, Bosna i Hercegovina, 2 min.
WHITE DANCE, Milan Zulić, Srbija, 9 min.

22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_1
THE WINK, Michaela Schweiger, Nemačka, 13 min.
LOOPLOOP, Patrick Bergeron, Kanada, 5 min.
GREEND, Nanda Fernandez Bredillard & Lucas Macione, Francuska/SAD, 11 min.
URGING ABSENCE, Stina Pehrsdotter, Švedska, 3 min.
PROMENADE, Jun’ichiro Ishii, Francuska, 9 min.
SYNCHRONISATION, Rimas Sakalauskas, Litvanija, 9 min.

Četvrtak 10. 12.

16:00 Mala sala
konkurencija
Region_pro_1
MOJ PRIJATELJ ČESMA, Zoran Ðudurović, Srbija, 18 min.
NOVEMBAR, Boris Greiner, Hrvatska, 8 min.
BAPTISM, Banger & Feer & Cuskova & Kaevski & Ivanovski, Makedonija, 5 min.
FILMSKI STVARALAC, Marko Gošović, Crna Gora, 4 min.
LAŽNA IMPRESIJA, Katja Petelin, Slovenija, 2 min.
F+M=N, Tomislav Ćavar, Bosna i Hercegovina, 2 min.
WHITE DANCE, Milan Zulić, Srbija, 9 min.

17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_1
THE WINK, Michaela Schweiger, Nemačka, 13 min.
LOOPLOOP, Patrick Bergeron, Kanada, 5 min.
GREEND, Nanda Fernandez Bredillard & Lucas Macione, Francuska/SAD, 11 min.
URGING ABSENCE, Stina Pehrsdotter, Švedska, 3 min.
PROMENADE, Jun’ichiro Ishii, Francuska, 9 min.
SYNCHRONISATION, Rimas Sakalauskas, Litvanija, 9 min.

18:00 Mala sala
found footage master
Miroslav Bata Petrović
DRUG JE TITO VOLEO DA SNIMA, 2006, 56 min.

19:00 Mala sala
found footage masters
Petar Blagojević Aranđelović
EKSTAZA, 1963, 7 min.
Mihailo P. Ilić
SPLAV MEDUZE SRPSKI MONTIRAN, 2009, 14 min.
SLATKI FILM SRPSKI MONTIRAN, 2009, 12 min.

19:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE

20:30 Mala sala
povodom filma
THE LAST SCRIPT: REMEMBERING LUIS BUÑUEL
Javier Espada & Gaizka Urresti, Španija/Nemačka/Meksiko, 114 min.

21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_2
COLOUR LAB, Vladimir Končar, Hrvatska, 17 min.
WAITING, Gjorgје Jovanovik, Makedonija, 2 min.
ANACOUSTIC ZONE, Walter Weiss, Srbija, 16 min.
КРАСНА ЗВЕЗДА/RED STAR, Milica Rakić, Srbija, 3 min.
VREMENSKA OMČA, Aleksandar Muharemović, Hrvatska, 12 min.

22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_2
THANK YOU, Aiste Stancikaite, Litvanija, 1 min.
A LITTLE NIGHT MUSIC, Marianna & Daniel O’Reilly, Velika Britanija/Italija, 12 min.
STAR, DUST, Karen Hanson, Kanada, 2 min.
LIVE, Peppe Siffredi & Antonio Guerino, Brazil, 17 min.
CENTRE SPOT, Richard Tuohy, Australija, 5 min.
ZEITRISS, Quimu Casalprim i Suárez, Nemačka, 11 min.
EARS ARE DAZZLED, TOUCHED BY SOUND, Amanda Belantara, Japan, 20 min.


Petak 11. 12.

16:00 Mala sala
konkurencija
Regio_pro_2
COLOUR LAB, Vladimir Končar, Hrvatska, 17 min.
WAITING, Gjorgје Jovanovik, Makedonija, 2 min.
ANACOUSTIC ZONE, Walter Weiss, Srbija, 16 min.
КРАСНА ЗВЕЗДА/RED STAR, Milica Rakić, Srbija, 3 min.
VREMENSKA OMČA, Aleksandar Muharemović, Hrvatska, 12 min.

17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_2
THANK YOU, Aiste Stancikaite, Litvanija, 1 min.
A LITTLE NIGHT MUSIC, Marianna & Daniel O’Reilly, Velika Britanija/Italija, 12 min.
STAR, DUST, Karen Hanson, Kanada, 2 min.
LIVE, Peppe Siffredi & Antonio Guerino, Brazil, 17 min.
CENTRE SPOT, Richard Tuohy, Australija, 5 min.
ZEITRISS, Quimu Casalprim i Suárez, Nemačka, 11 min.
EARS ARE DAZZLED, TOUCHED BY SOUND, Amanda Belantara, Japan, 20 min.

18:00 Mala sala
found footage master
Ivan Kaljević
UČITI, UČITI, UČITI, 1970, 7 min.
DRUŠTVO ZA ZAŠTITU ŠAŠAVIH DOGAĐAJA, 1975, 25 min.
PRVA BEOGRADSKA APOTEKARKA, 1976, 18 min.

19:00 Mala sala
autorska prezentacija
Jurij Meden
OPERATION MAMMOTH, 2006, 29 min.
ZAZNAMOVANCI (THE MARKED), 2009, 6 min.
INFERNO, 2009, 4 min.

19:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE

20:30 Mala sala
povodom filma
BY ANY OLD LIGHT
Dionysos Andronis & Ca Ca Ca, Francuska/Grčka, 52 min.

21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_3
TVOJE IME BLJEŠTI, Mladen Tušup, Srbija, 8 min.
SCREEN 1-2, Kraner Kaja, Slovenija, 4 min.
GRINJI KROKII, Mane Žuđelović, Crna Gora/Srbija, 13 min.
ВЛАЖЕН СОН/WET DREAM, Ivan Ivanovski, Makedonija, 2 min.
SKLONIŠTE, Igor Simić Ogi, Srbija, 19 min.

21:30 Mala sala
found footage master
Ljubomir Šimunić
PRESSION, 1970-1975, 16 min
GERDY, ZLOČESTA VEŠTICA, 1976, 9 min.
SUMMER DREAMS, 1978, 22 min.

22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_3
RESONANCE, Ismaïl Bahri, Tunis, 7 min.
STELLA, Marco Russo, Nemačka, 7 min.
MASTER OF THE SITUATION, Antshi von Moos, Švajcarska, 7 min.
CARBON DATING ANGELS, Robin Kiteley & Samuel Stocks, Velika Britanija, 12min.
GRITO, Andrés Denegri, Argentina, 20 min.

Subota 12. 12.

11:00 Okrugli sto
FOUND FOOTAGE FILM
učestvuju: Hrvoje Turković, Jurij Meden, Beatrice Sasa Kobow, Pavle Levi, Nevenka Antić
Vassily Bourikas .... moderator: Dragan Dimčić

16:00 Mala sala
konkurencija
Regio_pro_3
TVOJE IME BLJEŠTI, Mladen Tušup, Srbija, 8 min.
SCREEN 1-2, Kraner Kaja, Slovenija, 4 min.
GRINJI KROKII, Mane Žuđelović, Crna Gora/Srbija, 13 min.
ВЛАЖЕН СОН/WET DREAM, Ivan Ivanovski, Makedonija, 2 min.
SKLONIŠTE, Igor Simić Ogi, Srbija, 19 min.

17:00 Mala sala
konkurencija
Intern_pro_3
RESONANCE, Ismaïl Bahri, Tunis, 7 min.
STELLA, Marco Russo, Nemačka, 7 min.
MASTER OF THE SITUATION, Antshi von Moos, Švajcarska, 7 min.
CARBON DATING ANGELS, Robin Kiteley & Samuel Stocks, Velika Britanija, 12min.
GRITO, Andrés Denegri, Argentina, 20 min.

18:00 Velika sala
Intern_pro_5
HIS WHITE EYES, Wen Wen (Betty) Jiang, Kanada, 40 min.
SCISSU, Tom Bewilogua, Nemačka, 27 min.
ID, Dominik Krawiecki & Blazej Tomaszewski, Francuska, 43 min.

18:00 Mala sala
found footage masters
Vlada Petrić
ZID USPOMENA 2002, 36 min.
Nikola Stojanović
PETI ČIN, 2002, 19 min.

19:00 Mala sala
prezentacija
LUKSUZ PRODUKCIJA
Krško, Slovenija
predstavljaju Tom Gomizelj i Dženi Rostohar

18:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE
20:30 Mala sala
underground legend
Timothy Carey
THE WORLD'S GREATEST SINNER, USA  1962.
predstavlja Vassily Bourikas

21:00 Velika sala
konkurencija
Regio_pro_4
MILOSRDNI ANĐEO, Vlada Petrić, Srbija, 11 min.
HOMAGE, Bata Petrović, Srbija, 15 min.   
MIRROR MAN, Tin Rabzelj, Slovenija, 5 min.
CRVENKAPA, Zoran Tairović, Srbija, 26 min.

22:00 Velika sala
konkurencija
Intern_pro_4
CHAOSKOSMOSMU, Matthias Winckelmann, Nemačka, 2 min.
STOP-WATCH, James Shilton, Velika Britanija, 2 min.
OBSESSION, Elaine Frigon, Kanada, 2 min.
FERMENT, Joanna M. Stacewicz, Poljska/Švedska/Velika Britanija, 2 min.
WHAT A GIRL DOES, Anna FC Smith, Velika Britanija, 3 min.
ONE, Judith van der Made, Holandija, 4 min.
WHO COULD KILL A MAN?, Enrique Piñuel, Španija, 4 min.
NIGHT MARE, Philippe Rouy, Francuska, 4 min.
TRY HARD JOHNNY!, Valentina Besegher Scotti, Italija, 5 min.
DIARY_DEVIATION, Lee Ming-Yu, Tajvan, 5 min.
KING NOTHING, Paul Wiersbinski, Nemačka, 7 min.
BURIED TRACES, Michelle Smith, Kanada, 8 min.
BIPOLAR: AN INTERVIEW WITH RICHARD, Gabriela Betschart, Švajcarska, 13min.

22:15 Mala sala
found footage master
Antonio Lauer
SALT PEANUTS – HOT KLAB OF FRANS, 2007, 58 min.


Nedelja 13. 12.

11:00 Okrugli sto
EKSPERIMENTALNI FILM U REGIONU
učestvuju: Hrvoje Turković, Jurij Meden, Beatrice Sasa Kobow, Pavle Levi, Vassily Bourikas, Greg de Cuir... moderator: Zoran Saveski

16:00 Mala sala
konkurencija
Regional_pro_4
MILOSRDNI ANĐEO, Vlada Petrić, Srbija, 11 min.
HOMAGE, Bata Petrović, Srbija, 15 min.   
MIRROR MAN, Tin Rabzelj, Slovenija, 5 min.
CRVENKAPA, Zoran Tairović, Srbija, 26 min.

17:00 Mala sala
konkurencija
Internacional_pro_4
CHAOSKOSMOSMU, Matthias Winckelmann, Nemačka, 2 min.
STOP-WATCH, James Shilton, Velika Britanija, 2 min.
OBSESSION, Elaine Frigon, Kanada, 2 min.
FERMENT, Joanna M. Stacewicz, Poljska/Švedska/Velika Britanija, 2 min.
WHAT A GIRL DOES, Anna FC Smith, Velika Britanija, 3 min.
ONE, Judith van der Made, Holandija, 4 min.
WHO COULD KILL A MAN?, Enrique Piñuel, Španija, 4 min.
NIGHT MARE, Philippe Rouy, Francuska, 4 min.
TRY HARD JOHNNY!, Valentina Besegher Scotti, Italija, 5 min.
DIARY_DEVIATION, Lee Ming-Yu, Tajvan, 5 min.
KING NOTHING, Paul Wiersbinski, Nemačka, 7 min.
BURIED TRACES, Michelle Smith, Kanada, 8 min.
BIPOLAR: AN INTERVIEW WITH RICHARD, Gabriela Betschart, Švajcarska, 13min.

18:00 Mala sala
found footage master
Puriša Đorđević
C' EST CI BON, 2001, 13 min.
ALLEGRO M'A NON TROPPO, 2001, 72 min.

19:00 Velika sala
underground legend
Timothy Carey
TWEET'S LADIES OF PASADENA, USA  1970.
predstavlja Vassily Bourikas

19:00 – 23:00 Hol velike sale
FILMSKE INSTALACIJE

20:30 Mala sala
povodom filma
TO LIVE ART - KV
Željko Radivoj, Hrvatska, 44 min.

21:00 Velika sala
LISTA ZNAČAJNIH FILMOVA


<<  Novembar 2020  >>
 po  ut  sr  če  pe  su  ne 
      
      

Putopisi, Intervjui..